Godzina otwarcia: Poniedziałek - Piątek od 9:00 - 19:00


Blog

uśmiech

Domowa higiena jamy ustnej - jak dbać o zdrowie zębów?

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu osób. Równie wiele zapomina, że takich uśmiechów nie robi się w gabinecie stomatologicznym – nawet najlepsza opieka lekarska nie zda się właściwie na nic bez prawidłowej higieny jamy ustnej. A dobrze znanym faktem jest, że świadomość w tym temacie wśród społeczeństwa jest dość niewielka. W poniższym wpisie wyjaśniamy w jaki sposób zadbać o zęby, by zachowały swoje zdrowie i urodę.

dziecko u stomatologa

Jak przygotować dziecko na wizytę u stomatologa?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym wielu osobom kojarzy się niezbyt przyjemnie. Dorośli ludzie często na samą myśl o fotelu dentystycznym odczuwają dyskomfort i zdenerwowanie – a dzieci są przecież bardziej podatne na tego typu negatywne emocje i reagują dużo bardziej żywiołowo. Niemniej wizyta u stomatologa niekiedy jest koniecznością. Zobacz, w jaki sposób możesz przygotować na nią dzieckoby oszczędzić mu stresu.

leczenie kanałowe

Jakie są wskazania do leczenia kanałowego?

Prawidłowa higiena zębów jest kluczowa dla utrzymania ich w zdrowiu. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy nawet bardzo skrupulatne szczotkowe nie jest w stanie cofnąć niepożądanych zmian zachodzących w jamie ustnej. Konieczna jest wtedy interwencja stomatologia. Jednym z wykonywanych przez profesjonalistów zabiegów jest leczenie kanałowe – na czym ono polega i jakie są wskazania do jego przeprowadzenia?

Niepokojące dolegliwości jamy ustnej. Kiedy udać się do stomatologa?

Niepokojące dolegliwości jamy ustnej. Kiedy udać się do stomatologa?

Nawet regularna i staranna higiena jamy ustnej nie jest w stanie całkowicie wykluczyć ryzyka różnego rodzaju schorzeń zębów oraz dziąseł. Wielu pacjentów decyduje się na wizytę w gabinecie stomatologicznym i leczenie dopiero gdy doświadczają bardzo silnego bólu zębów. Tymczasem istnieje wiele innych dolegliwości, które powinny być dla każdego sygnałem alarmowym, że dzieje się coś niepokojącego.

Jakie są najczęstsze awarie protez zębowych?

Jakie są najczęstsze awarie protez zębowych?

Ubytki w uzębieniu są problemem nie tylko natury estetycznej – z czasem mogą przyczyniać się one również do pogorszenia stanu zdrowia. Dlatego warto jak najwcześniej zadbać o uzupełnienie ubytków przy użyciu ruchomych lub stałych protez. Należy jednak pamiętać, że jak każda rzecz, również protezy zużywają się i są narażone na różnego rodzaju usterki. Jakie to usterki, czym są spowodowane i w jaki sposób sobie z nimi poradzić?

Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów?

Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów?

Nieskazitelnie białe, pozbawione jakichkolwiek przebarwień zęby, jakie znamy z reklam i filmów w naturze właściwie nie występują. Nie oznacza to jednak, że osoby marzące o uśmiechu w kolorze śnieżnej, czystej bieli muszą porzucić swoje pragnienia. Sposobem na ich realizację jest skorzystanie z wybielania zębów. Podobnie jak wiele innych usług stomatologicznych, zabieg ten musi być poprzedzony odpowiednimi przygotowaniami.

W jaki sposób zakłada się licówki stomatologiczne?

W jaki sposób zakłada się licówki stomatologiczne?

Kto nie marzy o tym, by mieć zdrowy, ładny uśmiech? Niestety, bardzo niewiele osób może pochwalić się naturalnym uzębieniem, które stanowi ozdobę twarzy – problemy takie jak przebarwienia, diastemy, krzywy zgryz czy nie odpowiedni kształt i długość zębów pojawiają się dość często. Do tego dochodzą uszkodzenia spowodowane chorobami i wypadkami. Rozwiązaniem wielu z nich są licówki. W jaki sposób się je stosuje?

Czym są zęby nadliczbowe?

Czym są zęby nadliczbowe?

Prawidłowo w jamie ustnej dorosłego, zdrowego człowieka powinny znajdować się trzydzieści dwa zęby – po szesnaście sztuk w szczęce i żuchwie, od jedynek umieszczonych na samym przedzie, po ósemki, czyli zęby mądrości, znajdujące się w na końcach łuków zębowych. Czy człowiek może mieć więcej zębów? Odpowiedź brzmi: tak. I nie jest to wcale rzadkie zjawisko. Mówimy wtedy o zębach nadliczbowych, które mogą być dla ich posiadacza sporym utrapieniem.

Jakie są wskazania do założenia korony zębowej?

Jakie są wskazania do założenia korony zębowej?

Zdrowe zęby nie tylko pięknie się prezentują i są wizytówką każdego z nas – przede wszystkim są one niezbędne o prawidłowego przeżuwania spożywanych pokarmów. Jednocześnie narażone są one na wiele niebezpieczeństw, w wyniku chorób czy wypadków może dojść do ich poważnego uszkodzenia. Co wtedy można zrobić? Jednym z bardzo powszechnie stosowanych rozwiązań są korony zębowe. Kiedy są one zalecane?

Jak skorygować kształt zębów?

Jak skorygować kształt zębów?

Kształt zębów jest ważny nie tylko ze względu na estetykę – może on również wpływać na komfort spożywania, czy nawet mówienia. Długie, krzywe lub spiczaste zęby będą więc nie tylko źródłem kompleksów, ale też licznych trudności w codziennym funkcjonowaniu. Na szczęście dzięki bardzo rozwiniętym rozwiązaniom z dziedziny stomatologii mamy wiele skutecznych rozwiązań tego typu problemów. Oto kilka z nich.

Image
Godziny otwarcia
  • Poniedzialek
  • Wtorek
  • Sroda
  • Czwartek
  • Piątek
  • Sobota

Odział Rybnik, ul. Korfantego 4A
Oddział Raciborz - ul. Długa 42