Godzina otwarcia: Poniedziałek - Piątek od 9:00 - 19:00


Blog

Wizyta w gabinecie stomatologicznym wielu osobom kojarzy się niezbyt przyjemnie. Dorośli ludzie często na samą myśl o fotelu dentystycznym odczuwają dyskomfort i zdenerwowanie – a dzieci są przecież bardziej podatne na tego typu negatywne emocje i reagują dużo bardziej żywiołowo. Niemniej wizyta u stomatologa niekiedy jest koniecznością. Zobacz, w jaki sposób możesz przygotować na nią dzieckoby oszczędzić mu stresu.

Grunt to dobre nastawienie

Rodzic, który pragnie żeby jego dziecko nie bało się pierwszej i kolejnych wizyt w gabinecie stomatologicznym, powinien zadbać o to, by pozytywnie nastawić swoje dziecko. Pod żadnym pozorem nie wolno dziecka straszyć wizytą – na przykład mówić o tym jak bolesne są zabiegi lub grozić, że konieczne będzie rwanie zębów. Należy również wstrzymać się od opowiadania o swoich własnych doświadczeniach ze stomatologami, nawet jeśli nie należały one do najprzyjemniejszych. Zamiast tego należy opowiedzieć dziecku w jakim celu udaje się na wizytę i jak będzie ona przebiegała. Spokojny i rzeczowy ton oraz zapewnienia, że wizyty u stomatologa nie wiążą się z bólem ani dyskomfortem pozwolą maluchowi dużo lepiej się nastroić.

Wybierz odpowiedniego stomatologa

Nie tylko rodzic może wpłynąć na nastawienie dziecka podczas wizyty – istotne jest również podejście osoby wykonującej zabieg czy asystującej w jego trakcie. Doświadczeni stomatolodzy doskonale wiedzą, jak poradzić sobie ze zdenerwowanym dzieckiem – jak z nim rozmawiać i uspokoić, by cała wizyta przebiegła bez większego problemu. Profesjonalne usługi stomatologiczne dla dzieci znajdziemy między innymi w ofercie gabinetów Art Dent w Rybniku i Raciborzu.

Ważna jest pierwsza wizyta

Najwcześniejsze doświadczenia mogą na wiele lat ukształtować nastawienie dziecka do wizyt stomatologicznych. Dlatego nie warto czekać z pierwszą wizytą do momentu, kiedy dziecko zacznie cierpieć na próchnicę lub inne schorzenia wymagające interwencji stomatologa – będzie to dla niego olbrzymi stres. Pierwsza wizyta powinna mieć charakter badania okresowego. Dziecko przekona się w jej trakcie, że stomatologa nie trzeba się bać, a my przy okazji dowiemy się, czy z jego zębami wszystko w porządku.

Zabierz dziecko na swój zabieg

Kolejną rzeczą, którą rodzic może zrobić, by pozytywnie nastawić dziecko do stomatologa, jest zabrać je ze sobą na własną wizytę. Widząc swojego rodzica, który spokojnie poddaje się zabiegom, maluch na własne oczy przekona się, że w gabinecie stomatologicznym nie będzie działa mu się żadna krzywda.


Drukuj  
Image
Godziny otwarcia
  • Poniedzialek
  • Wtorek
  • Sroda
  • Czwartek
  • Piątek
  • Sobota

Odział Rybnik, ul. Korfantego 4A
Oddział Raciborz - ul. Długa 42