Godzina otwarcia: Poniedziałek - Piątek od 9:00 - 19:00


Blog

Jakie są różnice między protezą a implantem zębowym?

Protezy i implanty zębowe mają za zadanie zastępowanie zębów utraconych na skutek próchnicy, urazów mechanicznych oraz przebytych chorób. Obydwa rozwiązania protetyczne zapobiegają przemieszczaniu się pozostałych zębów i powstawaniu wad zgryzu. Istnieją jednak między nimi zasadnicze różnice. Jakie?

Czym charakteryzują się implanty zębowe?

Implanty zębowe to rozwiązanie komfortowe dla pacjentów, wytrzymałe i przede wszystkim estetyczne, jednak przy tym dość kosztowne. Odcień implantów dobiera się kolorem do reszty uzębienia, dzięki czemu są nie do odróżnienia od zębów własnych pacjenta. Ponadto, co bardzo ważne, implanty mogą być stosowane u osób, u których zdiagnozowano zanik tkanki kostnej. Nie są podatne na próchnicę, a także, podczas zakładania, nie wymagają szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów. Zakłada się je na stałe, co jednak nie odpowiada wszystkim pacjentom. Polecamy im wówczas niemniej skuteczne protezy zębowe. 

Dlaczego protezy zębowe to lepsze rozwiązanie?

Oferowane w naszym gabinecie protezy zębowe są dużo tańsze aniżeli implanty, a jednocześnie pełnią te same funkcje. Ruchome lub stałe doskonale imitują naturalne zęby. Pacjenci często zwracają uwagę na konieczność przyzwyczajenia się do noszenia protezy w początkowej fazie; po jakimś czasie jednak jej użytkowanie staje się praktycznie nieodczuwalne. Kolejną zaletą protez jest możliwość ich dostosowania do aktualnego stanu uzębienia. I tak protezy całkowite, mocowane przy użyciu specjalnych kremów, przeznaczone są dla osób całkowicie pozbawionych zębów. Protezy ruchome częściowe szkieletowe posiadają metalową konstrukcję, opierającą się na metalowych klamrach, nakładanych na resztki uzębienia pacjenta. Natomiast protezy częściowe nakładowe oparte są na korzeniach zębów. Każda z wymienionych protez, niezależnie od jej rodzaju, wymaga szczególnych zabiegów, takich jak na przykład dokładne oczyszczanie z resztek jedzenia.

W wielu przypadkach zatem implanty zębowe mogą być zastąpione przez wygodne i tak samo estetyczne protezy.


Drukuj  
Image
Godziny otwarcia
  • Poniedzialek
  • Wtorek
  • Sroda
  • Czwartek
  • Piątek
  • Sobota

Odział Rybnik, ul. Korfantego 4A
Oddział Raciborz - ul. Długa 42