Godzina otwarcia: Poniedziałek - Piątek od 9:00 - 19:00


Blog

Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów?

Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów?

Nieskazitelnie białe, pozbawione jakichkolwiek przebarwień zęby, jakie znamy z reklam i filmów w naturze właściwie nie występują. Nie oznacza to jednak, że osoby marzące o uśmiechu w kolorze śnieżnej, czystej bieli muszą porzucić swoje pragnienia. Sposobem na ich realizację jest skorzystanie z wybielania zębów. Podobnie jak wiele innych usług stomatologicznych, zabieg ten musi być poprzedzony odpowiednimi przygotowaniami.

W jaki sposób zakłada się licówki stomatologiczne?

W jaki sposób zakłada się licówki stomatologiczne?

Kto nie marzy o tym, by mieć zdrowy, ładny uśmiech? Niestety, bardzo niewiele osób może pochwalić się naturalnym uzębieniem, które stanowi ozdobę twarzy – problemy takie jak przebarwienia, diastemy, krzywy zgryz czy nie odpowiedni kształt i długość zębów pojawiają się dość często. Do tego dochodzą uszkodzenia spowodowane chorobami i wypadkami. Rozwiązaniem wielu z nich są licówki. W jaki sposób się je stosuje?

Czym są zęby nadliczbowe?

Czym są zęby nadliczbowe?

Prawidłowo w jamie ustnej dorosłego, zdrowego człowieka powinny znajdować się trzydzieści dwa zęby – po szesnaście sztuk w szczęce i żuchwie, od jedynek umieszczonych na samym przedzie, po ósemki, czyli zęby mądrości, znajdujące się w na końcach łuków zębowych. Czy człowiek może mieć więcej zębów? Odpowiedź brzmi: tak. I nie jest to wcale rzadkie zjawisko. Mówimy wtedy o zębach nadliczbowych, które mogą być dla ich posiadacza sporym utrapieniem.

Jakie są wskazania do założenia korony zębowej?

Jakie są wskazania do założenia korony zębowej?

Zdrowe zęby nie tylko pięknie się prezentują i są wizytówką każdego z nas – przede wszystkim są one niezbędne o prawidłowego przeżuwania spożywanych pokarmów. Jednocześnie narażone są one na wiele niebezpieczeństw, w wyniku chorób czy wypadków może dojść do ich poważnego uszkodzenia. Co wtedy można zrobić? Jednym z bardzo powszechnie stosowanych rozwiązań są korony zębowe. Kiedy są one zalecane?

Jak skorygować kształt zębów?

Jak skorygować kształt zębów?

Kształt zębów jest ważny nie tylko ze względu na estetykę – może on również wpływać na komfort spożywania, czy nawet mówienia. Długie, krzywe lub spiczaste zęby będą więc nie tylko źródłem kompleksów, ale też licznych trudności w codziennym funkcjonowaniu. Na szczęście dzięki bardzo rozwiniętym rozwiązaniom z dziedziny stomatologii mamy wiele skutecznych rozwiązań tego typu problemów. Oto kilka z nich.

Jak odbudować złamany ząb?

Jak odbudować złamany ząb?

W normalnych warunkach zęby zbudowane są z bardzo trwałych, twardych tkanek – dzięki temu mogą spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest rozdrabnianie pożywienia. Nie są one jednak niezniszczalne i w wyniku chorób lub wypadków może dojść do ich mechanicznego uszkodzenia – czyli złamania. Na szczęście współczesna technologia stomatologiczna zna kilka sposobów, by zaradzić tego typu problemom.

Na czym polega kwasowa erozja szkliwa?

Na czym polega kwasowa erozja szkliwa?

Nasze zęby każdego dnia narażone są na kontakt z czynnikami, które mogą przyczyniać się do ich uszkodzenia. Na szczęście otoczone są one szkliwem - ta najtwardsza tkanka w ludzkim organizmie chroni delikatne głębsze tkanki zębów przed ciepłem, zimnem i bezpośrednim kontaktem z substancjami, które mogą je niszczyć. Jednak szkliwo również nie jest niezniszczalne. Do uszkodzenia jego warstwy może dojść m.in. w wyniku kwasowej erozji szkliwa.

Zęby mądrości, czyli ósemki. Kiedy się pojawiają?

Zęby mądrości, czyli ósemki. Kiedy się pojawiają?

Wbrew nazwie, która nasuwa dość pozytywne skojarzenia, zęby mądrości mogą stać się bardzo poważnym utrapieniem. Ich wyrzynaniu się, które nierzadko trwa całe lata, często towarzyszą nieprzyjemne objawy. Jednocześnie są to zęby, których – według dużej części specjalistów – w ogóle nie potrzebujemy, dlatego wiele osób podejmuje decyzję o ich usunięciu. Kiedy pojawiają się zęby mądrości i co warto wiedzieć na ich temat?

Jakie są pierwsze objawy paradotozy?

Jakie są pierwsze objawy paradotozy?

O zapaleniu przyzębia, czyli paradontozie słyszał zapewne każdy. Nic w tym dziwnego, bowiem problem ten jest niezwykle powszechny – szacuje się, że paradontozy w Polsce doświadcza  nawet 70% społeczności. Mimo to, świadomość na temat tej dolegliwości jest wciąż dość znikoma. Wiele osób nie wie czym paradontoza jest, co ją powoduje, jakie ma objawy i jakie niesie za sobą konsekwencje dla zdrowia całego organizmu.

Mechanizm powstawania kamienia nazębnego

Mechanizm powstawania kamienia nazębnego

Kamień nazębny to problem bardzo powszechny i z tego powodu często bagatelizowany. Wiele osób ignoruje go, ponieważ wychodzi z założenia, że ma on przede wszystkim estetyczną naturę. I choć faktycznie kamień nazębny może przez długi czas nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu, to w końcu będzie prowadzić do bardzo poważnych komplikacji zdrowotnych. Czym jednak jest kamień nazębny i skąd się bierze?

Image
Godziny otwarcia
  • Poniedzialek
  • Wtorek
  • Sroda
  • Czwartek
  • Piątek
  • Sobota

Odział Rybnik, ul. Korfantego 4A
Oddział Raciborz - ul. Długa 42