Godzina otwarcia: Poniedziałek - Piątek od 9:00 - 19:00


Most jako rodzaj uzupełnienia protetycznego

Most jako rodzaj uzupełnienia protetycznego

Nie ulega wątpliwości, że nienaganny i estetyczny uśmiech dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Niestety zdarza się tak, że z różnych przyczyn w uzębieniu pojawiają się braki. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi jedna z dziedzin stomatologii, czyli protetyka. Jest ona poświęcona metodom uzupełniania braków zębowych przy użyciu zarówno protez stałych, jak i ruchomych. Wszystko po to, aby poprawić wygląd i utraconą funkcję narządu żucia. Jedną z takich metod jest mocowanie mostu protetycznego. Jakie zatem są wskazania do jego zastosowania, jak wygląda proces zakładania mostu i jakie są jego rodzaje?

Właściwości kompozytów stomatologicznych

Właściwości kompozytów stomatologicznych

Powstały na skutek urazów mechanicznych lub przebytych chorób ubytek w zębie koniecznie należy zabezpieczyć. Niezabezpieczony bowiem może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Odkryta miazga zębowa jest podatna na wnikanie bakterii. Uszkodzone szkliwo to także przyczyna nadwrażliwości termicznej. Nie ulega zatem wątpliwości jak ważne jest odpowiednie wypełnienie ubytków. Należy wówczas jak najszybciej podjąć leczenie zachowawcze. Do tego typu zadań stosuje się kompozyty stomatologiczne. Czym są i jakie posiadają właściwości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. 

Suchość w jamie ustnej jako problem stomatologiczny

Suchość w jamie ustnej jako problem stomatologiczny

Odczuwasz dyskomfort podczas mówienia oraz suchość w jamie ustnej? A może czujesz w buzi metaliczny posmak? Współpracownicy skarżą się na twój nieprzyjemny oddech? Te objawy mogą wskazywać na groźne schorzenie, jakim jest kserostomia. Sprawdź, na czym polega choroba, jak ją leczyć i jaki ma związek ze stomatologią.

Przyczyny przebarwiania zębów

Przyczyny przebarwiania zębów

Przebarwienia zębów są nie tylko nieestetyczne, lecz również groźne dla zdrowia. Gromadzący się bowiem na zębach osad oraz kamień są przyczynami poważnych chorób nie tylko zębów, ale i dziąseł. Odbarwienia na powierzchni szkliwa zęba mogą być pojedyncze lub mogą obejmować cały ząb. Jeśli twoje zęby są żółte, brązowe, szare lub posiadają inny niż pozostałe zęby odcień bieli, to znak, że czas udać się do dentysty. A co robić, aby przebarwiania zębów w ogóle się nie pojawiły? Jakie są przyczyny ich powstawania?

Czym jest diastema?

Czym jest diastema?

Diastema to przerwa (pusta przestrzeń) między górnymi pierwszymi siekaczami (jedynkami). Są osoby, dla których charakterystyczna szpara między zębami stanowi modne wyróżnienie (doskonałym tego przykładem jest słynna piosenkarka, Madonna), jednak dla większości osób jest to problem natury estetycznej. Co więcej, diastema może też prowadzić do poważniejszych kłopotów, jak np. wady wymowy, wady zgryzu czy choroby przyzębia. W niektórych przypadkach konieczne jest podjęcie stosownego leczenia.

Image
Godziny otwarcia
  • Poniedzialek
  • Wtorek
  • Sroda
  • Czwartek
  • Piątek
  • Sobota

Odział Rybnik, ul. Korfantego 4A
Oddział Raciborz - ul. Długa 42